Bez pobednika u Elčeu [VIDEO]

Elče – Selta 1:1 (1:1)
Fidel 4′(p) – Mina 41′

Deveto kolo španske La Lige počelo je remijem u Elčeu.

Domaći tim i Selta iz Viga podelili su bodove igrajući 1:1. Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Elče je u prvom napadu dobio penal, kada je lopta pogodila Malja u ruku, ali je zbog gledanja snimka kazneni udarac izveden tek posle tri minuta. Siguran realizator bio je Fidel. Ekipa iz Viga poravnala je u finišu prvog dela, Aspas je dodao Santiju Mini, a ovaj sa dvadesetak metara iznenadio golmana Badiju.

U nastavku golova više nije bilo, ali je bilo dosta šansi. Selta je imala nekoliko, promašivali su Aspas i Mina, a u prvom minutu nadoknade i Lukas Olaza. Novajlija u ligi je najbolju priliku imao duboko u nadoknadi kada je Hoze Sančez prebacio gol.

Elče je ostao u zlatnoj sredini, na 9. mestu sa 11 bodova i dve utakmice manje, dok je Selta tik iznad zone ispadanja na 17. mestu sa sedam bodova.