ABA LIGA: Split preokretom do pobede protiv velikog rivala (VIDEO)

Košarkaši Splita su posle Zadra slavli u još jednom hrvatskom derbiju, pošto su savladali kao domaćini Cibonu sa 77:74.

Ništa nije nagoveštavalo takav ishod s obzirom da je Cibona posle prve četvrtine vodila sa 24:9, a na poluvremenu sa 44:31.

Ipak, u drugom delu Split je zaigrao mnogo bolje, i već na kraju treće deonice imao zaostatak od samo jednog poena – 60:61.

Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj su domaćini bili koncentrisaniji, a Cibona preko Ronalda Mura imala šut za produžetak, koji nije iskorišćen.

U narednom kolu, Cibona na svom parketu čeka Partizan, dok Split gostuje Crvenoj zvezdi.

Kod domaćina najefikasniji su bili Marko Luković i Blaž Mesiček sa po 16, odnosno Sani Čampara sa 14 i Mateo Kedžo sa 13 poena. Kod Cibone, raspoloženi za igru u napadu, bili su Roko Prkačin i Mateo Drežnjak sa po 14 poena, Damir Markota je postigao 10, a Igor Marić osam poena.

ABA: Budućnost bez većih problema u polufinalu

Posle ubedljive pobede u Podgorici, košarkaši Budućnosti su poprilično lako savladali Zadar kao gosti Na taj način Podgoričani su...