Bahčešehir ispustio 17 poena prednosti protiv Uniksa

Bahčešehir – Uniks 67:70 (22:7, 12:24, 14:22, 19:17)

Košarkaši Bahčešehira ni posle sedme utakmice ne znaju za pobedu u Evrokupu.

Turski klub je na svom parketu poražen od Uniksa, iako je u prvoj četvrtini imao čak 17 poena prednosti i prednost od prvog do poslednjeg minuta prvog poluvremena.

Uniks je u prvih 10 minuta postigao samo 7 poena i posle prve četvrtine zaostajao je 15 poena za domaćinom. Ipak, stvari su u drugom periodu počele polako da dolaze na svoje mesto pa su gosti do kraja prvog dela smanjili zaostatak na samo 3 poena (34:31).

Uniks je prvi put na utakmici poveo u 27. minutu, bilo je 47:46, nakon serije 14:5. Posle treće četvrtine rezultat je bio 53:48 za Uniks, ali je Bahčešehir učinio još jedan napor i stigao do 62:62 tri minuta pre kraja.

Trojkom Grina 8 sekundi pre kraja domaćin je prišao na 67:68, ali nije mogao do preokreta jer je Oldridžu dosuđen nesportski faul nad Džamarom Smitom.

Smit je bio najefikasniji kod Uniksa sa 17 poena, Braun je dodao 13, a Vajt 10 poena. Kod Bahčešehira briljirao je Grin koji je postigao 28 poena.

FSS DONEO ODLUKU: Partizan i Zvezda dobili licencu za Evropu, ali jedan klub još uvek nije

Komisija za licenciranje klubova Fudbalskog saveza Srbijedodelila je licence za takmičenja u organizaciji UEFA Crvenoj zvezdi, Partizanu, TSC-u, Čukaričkom,...