Evrokup: Blažič vodio Ljubljančane do pobede u Bursi, Mornar lako pao u Malagi

Večeras je odigrano pet utakmica košarkaškog Evrokupa.

Posle sjajne igre Teodosića i pobede Virtusa u Krasnodaru u okviru grupe C, igralo se u još dve grupe Evrokupa. Na programu nisu bili samo mečevi u Partizanovoj A grupi. Jedan meč odigran je u grupi B, a Unikaha je slavila u Malagi protiv barskog Mornara koji još ima dosta problema sa zaraženim košarkašima. Ipak, nije se očekivala ovako rana predaja momaka trenera Pavićevića. Već na poluvremenu španski tim je imao 20 poena prednosti. Tu razliku dodatno su uvećali u drugom poluvremenu pa je na kraju domaći tim slavio sa ubedljivih 26 koševa prednosti. Unikahu su predvodili Brizuela sa 16, te Alonso sa 14 koševa, dok su svi ostali bili jednocifreni. U timu iz Crne Gore Marko Jeremić postigao je 15, a Nemanja Vranješ 14 koševa.

U grupi D odigrano je kompletno kolo, a italijanski Trento je sačuvao maksimalan učinak, šest pobeda iz isto toliko utakmica. Večeras je Trento slavio u Grčkoj protiv Promiteasa zahvaljujući trećoj četvrtini koju su dobili sa deset poena razlike. U prvom poluvremenu ekipe su bile potpuno izjednačene i obe četvrtine u prom delu utakmice završene su nerešenim rezultatom. Prednost koju su stekli u trećoj deonici gosti su pametno sačuvali u poslednjem periodu. Sanders je ubacio 22 poena za Trento, a dobre pomagače imao je u Brauniju sa 15, te Morganu sa 14 koševa. U ekipi iz Patre istakli su se Agravanis i Miler sa po 22 poena, dok je bivši košarkaš Zvezde Faje, pored 8 koševa imao i čak 13 skokova.

Važnu pobedu u nastojanju da prođu u drugu rundu ostvarili su košarkaši Cedevita Olimpije u Turskoj. Iste ekipe igrale su pre tri dana u Ljubljani, a i tada su ”Zmajčeki” bili uspešniji. U ekipi trenera Golemca najbolji su bili Jaka Blažič sa čak 25 poena, dok je još pet košarkaša imalo dvocifren učinak. To su Braun 15, Džons i Peri po 14, a Edo Murić 12 koševa.

Na kraju, u poslednjem meču dana, Nanter je pobedio Gran Kanariju sa 16 koševa razlike i pored minusa od šest poena nakon prvih deset minuta. Najefikasniji je bio Voren sa 25 ubačenih poena, dok je Konklin dao 16 za pobednika. Kod gostiju Nigerijac Okoje postigao je 24 poena.

Grupa B:

Unikaha – Mornar 98:72 (27:16, 27:18, 21:18, 23:20)

Grupa C:

Lokomotiva – Virtus 83:89 (22:27, 22:22, 24:16, 15:24)

Grupa D:

Bursaspor – Cedevita Olimpija 80:97 (21:33, 22:19, 23:27, 14:18)

Promiteas – Trento 80:89 (17:17, 24:24, 18:28, 21:20)

Nanter – Gran Kanarija 90:74 (18:24, 30:20, 25:17, 17:13)

NADOMAK ČIŠĆENJA: Jokić na korak od tripl dabla, 3:0 za aktuelnog šampiona! (VIDEO)

Košarkaši Denvera na korak su od plasmana u polufinale zapadne konferencije. Nastavili su seriju pobeda protiv Lejkersa i brejkom u...