Makabi se igrao sa Žalgirisom, Olimpijakos teško slomio Albu

Košarkaši Makabija su deklasirali Žalgiris u meču Evrolige sa 85:57 i tako došli do trećeg trijumfa. Žalgirisu je ovo, sa druge strane, treći poraz ove sezone.

Makabi je rešio meč u drugoj četvrtini koju su dobili sa 29:9 i već na poluvremenu su imali 30 poena viška – 53:23.

Tajler Dorsi je bio najefikasniji sa 16 poena, Kris Džons je dodao 15, Dragan Bender 11 (3/4 za tri), a Elajdža Brajant i Skoti Vilbekin po 10 poena.

Kod gostiju iz Kaunasa Tomas Volkup je zabeležio 12, a Marius Grigonis i Žofri Lovernj po 11 poena.

U drugom meču večeri, Olimpijakos je slavio protiv Albe sa 75:71 u Pireju.

Šakil Mekisik je bio najefikasniji sa 14 poena, Livio Žan-Šarl je dodao 13, a Saša Vezenkov 11. U poraženoj ekipi Nils Gifaj je imao 13, a Maodo Lo i Johanes Tieman po 10 poena.

Mitrović govorio o povredi: Kada se desila bio sam zabrinut

Najbolji strelac naše reprezentacije Aleksandar Mitrović povredio se u utakmici protiv Al Šababa, neposredno nakon što je postigao dva...