Jokić na tribinama, Mega uz dosta muke savladala Krku

Košarkaši Mega Soccerbeta ostvarili su petu pobedu u ABA ligi ove sezone.

Krka je namučila domaćina, imala je svoje šanse za trijumf, ali je na kraju slavila Mega sa 71:70 (17:14, 19:17, 15:23, 20:16).

Mega je dobro odigrala prvo poluvreme, najveći deo prve četvrtine imala je prednost od 5 do 7 poena, a u drugoj i maksimalnih +14 (34:20). Uporni gosti do kraja prvog poluvremena napravili su seriju 11:2, a do kraja trećeg perioda i potpuni preokret – bilo je 54:51 za Krku posle 30 minuta.

Početkom četvrte četvrtine Krka je vodila sa 60:54, ali je Mega serijom od 9:0 ponovo vratila prednost koju nije ispustila do kraja meča.

Mega je na ovom meču bila bez Filipa Petruševa, ali je imala “pojačanje” na tribinama pošto je meč pratio Nikola Jokić u društvu Miška Ražnatovića i Nikole Pekovića.

Najefikasniji kod Mege bio je Simonović sa 17 poena, Tepić je ubacio 10, a kod gostiju istakao se Stipčević sa 16 poena.

(Foto: Ivica Veselinov)