Ljubljančani sigurni protiv Borca, neverovatan koš Duščeka [VIDEO]

Cedevita Olimpija – Borac 97:88
(25:25, 24:14, 24:18, 24:31)

Cedevita Olimpija je rutinski savladala čačanski Borac na svom parketu u utakmici sedmog kola ABA lige.

Ekipa iz Ljubljane je upisala četvrtu pobedu u regionalnom takmičenju, uz jedan poraz, dok Borac sada ima skor 1:5.

Nakon izjednačene prve četvrtine, domaći su u drugih 10 minuta preuzeli kontrolu igre serijom 12:2 i stekli dvocifrenu prednost, koju su do kraja susreta bez problema održavali i uvećavali. Početkom četvrte četvrtine bilo je i plus 23 (84:61), a srpski predstavnik je u finišu uspeo malo da ublaži poraz.

Kod pobednika je ponovo briljirao Jaka Blažič sa učinkom od 23 poena, osam skokova i četiri asistencije. Kendrik Peri je ubacio 14, a Džerod Džouns 12 koševa. Nenad Nerandžić je bio u najefikasniji u Borcu sa 17 poena, uz osam skokova, dok je Entoni Smit postigao 16 poena.

Ovaj meč obeležila je i neverovatna trojka Dana Duščeka sa koša na koš u poslednjoj sekundi treće deonice.

RAD I TRUD SE ISPLATILI: Bivši golman Intera i Milana u Juventusu!

Bio je član Intera i Milana, a sada će pojačati Juventus! Kako prenose italijanski mediji, Vojćeha Ščensnog će među stativama zameniti...