Početak ATP finala u znaku Dominika Tima

ATP finale u Londonu počelo je pobedom Dominika Tima.

Austrijanac je posle velike borbe i 2 časa i 18 minuta igre savladao Stefanosa Cicipasa sa 2:1, po setovima 7:6(5), 4:6, 6:3.

U prvom setu nije bilo brejka, a sve tri brejk lopte u ovom delu igre imao je Tim, jednu u trećem i dve u sedmom gemu. Grčki teniser je furiozno krenuo u taj-brejku, poveo sa 4:1 i 5:3, ali je izgubio četiri poena u nizu i priliku da osvoji prvi set.

Gubitak seta nije uticao na Cicipasa, koji je u trećem gemu drugog seta napravio brejk i prednost sačuvao do kraja seta, ovoga puta ne dozvolivši rivalu nijednu priliku za brejk.

Na početku odlučujućeg seta Tim se konsolidovao, dobio tri gema uzastopno, a poslednju priliku za priključak Cicipas je ispustio u petom gemu. U ovom gemu viđeno je čak 6 izjednačenja, Grk je imao i jednu brejk loptu, ali je Tim uspeo da odbije ovaj napad i set privede kraju.

U drugom meču ove grupe od 21 sat sastaju se Rafael Nadal i Aleksandar Rubljov.

Bandović nakon plasmana u finale Kupa: Zaslužili smo!

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu Radničkog u Kragujevcu i plasirali se u finale Kupa Srbije. Trener Novosađana Božidar Bandović rekao...