Slovačka pokazala kako treba sa Škotima, Makedonci slavili novu pobedu [VIDEO]

Odigrane su prve dve utakmice nedeljnog programa Lige nacija.

U duelu dva učesnika evropskog prvenstva, samo dva dana nakon što su izborili to pravo, Slovačka je savladala Škotsku i nanela joj prvi poraz posle 9 uzastopnih utakmica.

U prilično otvorenoj utakmici, sa nekoliko odličnih prilika sa obe strane gol odluke postigao je Gregus u 32. minutu. Fudbaler Minesote preciznim udarcem sa dvadesetak metara savladao je Gordona, koji je danas bio na golu Škota. Mogli su gosti do izjednačenja u 93. minutu, ali je pokušaj Grifitsa golman Rodak sjajno odbranio.

Severna Makedonija je nakon istorijskog plasmana na EURO dočekala Estoniju i trijumfovala sa 2:1. Prvi gol za naše južne susede postigao je Tričkovski nakon pola časa igre, izjednačio je Sapinen početkom drugog dela, a pobedu svojoj reprezentaciji doneo je Stojanovski u 68. minutu.

Slovačka – Škotska 1:0 (1:0)
Gregus 32′

Severna Makedonija – Estonija 2:1 (1:0)
Tričkovski 29′, Stojanovski 68′ – Sapinen 52′

Tadić promašio penal, Olimpijakos ispisao istoriju!

Fenerbahče je večeras na svom terenu dočekao Olimpijakos. Viđena je još jedna neizvesna utakmica posle 3:2 za Grke u...