Evrokup: Klubovi sa Jadrana izgubili, dramu u Trentu dobili Francuzi

Odigrano je još pet utakmica 8. kola košarkaškog Evrokupa, a igralo se u grupama B, C i D.

U B grupi poražena su oba crnogorska kluba. Budućnost je u Podgorici izgubila od Unikahe sa ubedljivih 90:66. Treba reći da je trener Podgoričana imao velikih kadrovskih problema sa koronavirusom, većina igrača bila je van treninga duže vreme, pa se nije ni očekivalo da mogu da pariraju snažnom španskom timu. Bila je to deseta uzastopna pobeda ekipa iz Malage protiv tima Budućnosti. Samo su Nikola Ivanović sa 20 i Melvin Edžim sa 12 koševa bili raspoloženi za igru, dok su najefikasniji u pobedničkom timu bili Alonso, Tompson i Brizuela, sva trojica su ubacila po 15 poena.

Mornar je poražen u Breši, ali je ishod mogao da bude i drugačiji. U poslednjem napadu Barana Vajthed je šutirao trojku za pobedu, ali nije bio precizan. Isti košarkaš je na identičan način doneo pobedu Mornaru protiv Budućnosti u istom takmičenju. Sada već u petak predstoji novi okršaj dve crnogorske ekipe, ovog puta u Podgorici, a poraženi iz tog meča imaće male šanse da se nađe u Top 16 fazi. U ekipi Mornara Džejkob pulen je dao 20 poena, Vajthed je dodao 14, a Gejbrijel 13 koševa. U ekipi Breše Čeri je postigao 20, a Kraford 15 poena. Naš Dušan Ristić imao je 8 koševa i čak 10 skokova.

Jedna utakmica je odigrana u C grupi, Lokomotiv je u Kubanu stigao do pobede nad litvanskim Lietkabelisom našeg trenera Nenada Čanka. Možda krajnji rezultat ne pokazuje realno dešavanj na terenu, pošto je domaćin slavio samo sa četiri poena razlike, ali je ruski tim tokom celog meča imao dvocifrenu prednost koju su gosti spustili tek u finišu. Kuzminskas je postigao 20 poena za pobednika, dok je naš Ivan Paunić pomogao sa 3 poena. Najefikasniji na meču bio je košarkaš gostiju Normantas sa 23 koša.

Dva produžetka su igrana u Trentu, a pobedu je odneo francuski Nanter. Gosti su bili na pragu poraza u regularnom toku, ali su trojkom izborili produžetak. I posle dodatnih pet minuta rezultat je bio izjednaćen, da bi tek posle deset minuta igre Nanter slavio sa 104:102. Najefikasniji kod pobednika bio je voren sa 29 poena, dok je Geri Brauni postigao koš više za Trento.

U ovoj D grupi slavila je i Gran Kanarija protiv Cedevita Olimpije sa 90:82. Meč je bio dosta izjednačen, na poluvremenu su Španci imali samo poen prednosti, ali su vodili tokom celog drugog poluvremena, najviše sa 11 poena razlike u trećoj deonici.  Kostelo je postigao najviše poena za pobednika, ubacio je 16, dok su po 14 dodali Albisi i Diop. Ljubljančane je predvodio Peri sa 25, dok je efikasan bio i Blažič sa 22 koša.

Grupa B:
Budućnost – Unikaha 66:90 (12:23, 25:22, 12:22, 17:23)Breša – Mornar 77:75 (20:14, 21:24, 16:18, 20:19)
Grupa C:
Lokomotiv Kuban – Lietkabelis 94:90 (29:18, 23:20, 20:24, 22:28)
Grupa D:
Trento – Nanter 102:104 (15:17, 22:20, 21:18, 17:20, 27:29) posle produžetakaGran Kanarija – Cedevita Olimpija 90:82 (16:16, 25:24, 27:24, 22:18)

BLIZU JE: Zidan se vraća!

Legendarni fudbaler Zinedin Zidan na pragu je preuzimanja minhenskog Bajerna, prenosi "Mundo Deportivo". Kao glavni kandidati za naslednika Tomasa...