Borac – Krka 86:90
(20:27, 21:23, 24:20, 21:20)

Odigrana je prva utakmica osmog kola ABA lige.

Krka je kao gost porazila Borac u uzbudljivom susretu u Čačku.

Gosti su stekli prednost u prvoj četvrtini, koju su držali gotovo do kraja susreta. Boarc je uspeo da u poslednjoj deonici izjednači, a potom i povede 3.31 minut do kraja rezultatom 80:79. Međutim, usledila je serija Krke 7:2 i slovenački predstavnik je ponovo uspostavio kontrolu utakmice. Još jedanput je Borac sa četiri uzastopna poena došao do poravnanja skora (86:86), ali je finiš pripao gostima iz Novog Mesta Jurea Škifića i Luke Lapornika obezbedili trijumf, drugi u ovoj sezoni.

Škifić je završio susret sa 28 poena, Adin Vrabac je dodao 14, uz sedam skokova, dok je 12 koševa ubacio Jan Kosi.

Kod Borca, koji je nakon pobede nad Partizanom upisao i šesti uzastopni poraz, istakli su se Nemanja Todorović sa 24 poena, Nikola Kočović sa 18 i Brajs Džons sa učinkom od 15 poena, šest skokova i pet asistencija.

Čović: Partizan i Zvezda treba da pričaju, Ostoja i ja više nikada

Predsednik Crvene zvezde Nebojša Čović tokom gostovanja na sport Klubu i podkastu "Večiti" je istakao da je u...