Zenit se oporavio nakon poraza od Himkija

Alba – Zenit 66:73 (10:12, 12:21, 21:18, 23:22)

Košarkaši Zenita savladali su Albu u Berlinu u prvoj utakmici večerašnjeg programa Evrolige.

Posle izjednačene prve četvrtine Zenit je u drugoj stekao dvocifrenu prednost i potpuno preuzeo kontrolu meča. Domaćin je u poslednjoj četvrtini u tri navrata uspevao da se približi na 5 poena minusa, ali je Zenit odbio ovaj nalet i upisao trijumf nakon poraza od Himkija.

Vil Tomas je predvodio ruski klub sa 17 poena, Gudaitis je ubacio poen manje, dok je Mateuš Ponitka dodao 14 poena. Bili Beron za 9 minuta nije uspeo da se upiše u strelce promašivši sva četiri šuta iz igre. Ben Lamers je bio najbolji kod Albe sa 15 poena.

ŠLJIVIĆ PRE PUTA U IVANJICU: Cilj je jasan, on je dupla kruna

Fudbaleri Crvene zvezde su pauzu za nacionalne timove iskoristili za jedan prijateljski meč. Crveno-beli su savladali Zenit sa 1:0. Sada...