Zvezdi pretila katastrofa, utisak popravljen u drugom poluvremenu

Barselona – Crvena zvezda 76:65 (19:6, 20:16, 22:22, 15:21)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Barseloni u 10. kolu Evrolige. Crveno-beli su očajno odigrali prvo poluvreme, ali su se u nastavku popravili i ublažili poraz.

Crvena zvezda je veoma loše počela meč, već posle prve četvrtine imala je 13 poena zaostaka uz samo 6 postignutih poena za prvih 10 minuta. U prvoj četvrtini pogađali su samo Duop Rit i Emanuel Teri, a u ovom periodu igrači Saše Obradovića promašili su svih 5 šuteva za tri poena. Sa druge strane, blistao je Nikola Mirotić koji je postigao 8 od prvih 10 poena Barselone koja je posle nepunih 5 minuta vodila sa 10:2.

Prednost Katalonaca rasla je iz minuta u minut, u 14. minutu bilo je 25:8, a do tog trenutka crveno-beli su šutirali 0/8 za tri poena i izgubili čak 9 lopti. Prvu trojku pogodio je Davidovac u 16. minutu za mini seriju crveno-belih od 5:0 i ublažavanje napadačkih tegoba. Kada se pogleda samo druga četvrtina, dugo je Zvezda bila egal, ali je finiš drugog perioda pripao Barseloni koja je trojkom Higinsa uz zvuk sirene stigla do 39:22 posle prvih 20 minuta. Džordan Lojd i Džoni O’Brajant nisu postigli ni poen u prvom poluvremenu, a jedino je Kori Volden pokazivao znake života i sa 7 poena bio najbolji strelac Zvezde u prvih 20 minuta. Zvezda je za 2p šutirala 6/14, za 3p očajnih 2/11 uz 11 izgubljenih lopti.

Zvezda je u nastavku popravila utisak, od rezultata 52:30 za Barselonu u 26. minutu crveno-beli su serijom 12:2 prpepolovili prednost rivala. Brendon Dejvis je prekinuo ovaj nalet, a Hanga pogodio trojku za 59:42. Prednost od 17 poena Katalonci su preneli u poslednju četvrtinu, a gosti su još jednom došli na 12 poena zaostatka, košem Hola u 33. minutu (64:52). Tri minuta pre kraja posle trojke Ročestija crveno-beli su prvi put posle prve četvrtine imali jednocifren zaostatak, a nakon novih poena američkog plejmejkera bilo je samo 69:62.

Seriju je košem prekinuo Kalates, a nakon faula Terija nad Mirotićem i jednog pogođenog bacanja crnogorskog reprezentativca prednost je ponovo bila dvocifrena (72:62). Barselona je rutinski privela meč kraju, a MVP meča bio je Nikola Mirotić sa 23 poena i indeksom 31.

Pratio ga je Oriola sa 12 poena, a jedini dvocifren kod gostiju bio je Davidovac sa 12 poena. Lojd je meč završio sa samo 2 poena i svih 8 promašenih šuteva iz igre, a najbolji indeks kod Zvezde (13) imao je Teri sa 9 poena i 6 skokova.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...