Mornar upisao trijumf i u Spltu

Split – Mornar 87:95
(35:21, 15:28, 21:30, 16:16)

Košarkaši Mornara iz Bara nastavili su da nižu pobede u ABA ligi.

Izabranici Mihaila Pavićevića upisali su šesti trijumf, uz jedan poraz od Crvene zvezde, u regionalnom takmičenju, savladavši Split na gostovanju u Dalmaciji.

Domaći su na kraju prve četvrtine imali 14 poena viška, ali je Mornar uspeo da se vrati u igru do poluvremena i potom u trećoj deonici preuzme kontrolu na terenu. Split je uspeo da priprati u finišu meča, ali su gosti zaustavili taj nalet i serijom 8:2 priveli meč kraju.

U ekipi Mornara najzapaženiji je bio Džejkob Pulen sa 27 poena. Ajzea Vajthed je dodao 14, uz šest skokova, Marko Jeremić je upisao 13 poena, koliko i Tejlor Smit.

Kod Splita (3:5) istakli su se Marko Luković sa 21 poenom i osam uhvaćenih lopti i Ilija Đoković, koji je zabeležio 16 koševa i tri asistencije. Blaž Mesiček takođe je postigao 16 poena.

NOVI PRESEK: Srbija pala na FIFA rang listi

Fudbalska reprezentacija Srbije pala je za jedno mesto u odnosu na prethodni presek.  Na ovaj pad uticali su rezultati...