MOTO GP: Oliveiri VN Portugalije, Dukatiju titula

Migel Oliveira, vozač Teh3 KTM tima, trijumfovao je na “domaćem terenu” na Velikoj nagrdi Portugalije u okviru poslednje ovosezonske trke MOTO GP šampionata.

Ovo je mladom Portugalcu druga pobeda u sezoni, 14. u karijeri.

Drugoplasirani je bio vozač Pramak Dukatija Džek Miler, koji je imao tri sekunde zaostatka, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao Franko Morbideli na Petronas Jamahi.

Šampion Đoan Mir, koji je prošle nedelje u Valensiji obezbedio titulu, nije završio trku pošto se 10 krugova pre karaja povukao sa staze.

Trka u Portugaliji bila je poslednja za Valentina Rosija u Jamahi. Popularni “Doktor” je završio na 12.mestu.

Titulu u konkurenciji konstruktora pripala je Dukatiju.

Vojvodina obavila veliki posao: Potpis do 2027!

Vojvodina zimus napravila dobar posao pšto je potpisala nekoliko povratnika među kojima je bivši fudbaler Crvene zvezde Njegoš Petrović. On...