“Armejci” nezadrživi, Fener prekinuo niz neuspeha

Odigrane su dve prve utakmice 12. kola košarkaške Evrolige.

Moskovski CSKA je nastavio sa odličnim igrama i vezao sedmu uzastopnu pobedu u elitnom takmičenju. Poslednji poraz “armejci” su doživeli u Beogradu od Crvene zvezde. Pirejci su se u Moskvi držali samo u prvih deset minuta, kada su imali i 8 poena prenosti, da bi CSKA već do poluvremena stekao dvocifrenu razliku i na odmor otišao sa 39:29.

Pre svega zahvaljujući odličnoj odbrani domaćina Olimpijakos nije imao šta da traži u ovom meču pa su gosti iz Atine za 30 minuta ubacili samo 38 poena. Malo su se popravili u poslednjoj deonici, ali su ipak doživeli ubedljiv poraz od 19 koševa razlike. Majkl Džejms je uz 16 poena imao po 7 skokova i asistencija, dok je dvocifren broj poena imao još Tornike Šengelija koji je ubacio 10. Nikola Milutinov je protiv svog bivšeg kluba postigao samo 4 poena, ali je imao i 8 uhvaćenih lopti.

Važan trijumf ostvario je Fenerbahče u Sankt Peterburgu. Tim srpskog selektora Igora Kokoškova odlično je otvorio meč, prvu deonicu dobio je sa devet poena prednosti, a već u drugoj imao je i svih 17 poena viška. Ipak, na startu drugog poluvremena Zenit pravi seriju 18:0 i stiže do tri poena prednosti, bilo je 50:47 za ruski tim, da bi u odlučujućih deset minuta timovi ušli potpuno izjednačeni 53:53.

Odluka je pala u poslednjih sedam minuta, a turski tim je serijom 20:5 prelomio utakmicu i osvojio bodove na teškom teškom gostovanju čime su prekinuli niz od četiri uzastopna poraza. U pobedničkom timu Jan Veseli je postigao najviše poena 17, uz 4 skoka, dok je Bartel dodao 15 i 5 skokova. Dvocifren je još bio Ali Muhamed sa 1 koševa. Kevin Pangos je postigao 16 poena za Zenit, a deset je ubacio Vil Tomas.

CSKA – Olimpijakos 80:61 (20:19, 19:10, 17:9, 24:23)
Zenit – Fenerbahče 65:73 (14:23, 18:22, 21:8, 12:20)

Tadić promašio penal, Olimpijakos ispisao istoriju!

Fenerbahče je večeras na svom terenu dočekao Olimpijakos. Viđena je još jedna neizvesna utakmica posle 3:2 za Grke u...