Prvi remi Rada u sezoni, Metalac nastavio niz mečeva bez poraza

Rad – Metalac 1:1 (0:1)
Đurić 60’pen – Jokić 39′

Odigrana je odložena utakmica 15. kola Linglong Superlige Srbije.

Fudbaleri Rada i Metalca podelili su bodove, a zadovoljniji mogu da budu gosti koji su niz nepobedivosti produžili na osam utakmica u Superligi. “Građevinari” su tek u šesnaestoj utakmici u sezoni prvi put remizirali, a nakon ovog remija ostali su pet bodova daleko od bezbedne zone.

Metalac je poveo u 39. minutu preko Jokića, a izjednačio je Đurić iz penala koji je skrivio Prestiž Mbongu pošto je igrao rukom u šesnaestercu domaćina. Udarac Jovanovića Puletić je odbranio, ali je penal ponovljen pošto je sa obe noge bio ispred gol linije pre nego što je izveden kazneni udarac.

Đurić je bio precizniji od Jovanovića i tako doneo bod svom timu, a do kraja utakmice viđena su i dva isključenja – meč je u 89. minutu završio fudbaler Metalca Antonijević, a zbog protesta je isključen i trener gostiju Žarko Lazetić.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...