Igrači Vojvodine iznad svih problema, minimalac u Novom Sadu

Vojvodina – Mačva 1:0 (1:0)
33′ Mrkaić

Fudbaleri Vojvodine savladali su Mačvu na ,,Karađorđu” sa 1:0 u okviru 17. kola Super lige Srbije.

Problemi su se nadvili nad Vojvodinom, ali zalaganje i trud za grb od strane igrača su, za sada, i dalje jači od toga.

Iako su u Novi Sad došli kao potpuni autsajderi, fudbaleri Mačve su bolje otvorili meč sa nekoliko kontri koje su skupo mogle da koštaju nedovoljno skoncentrisanu odbranu Vojvodine. Ipak, nije se najbolje snalazio napad gostiju na čelu sa Orzitom.

Možda su i u lošijoj situaciji u odnosu na Vojvodinu, ali igrači Mačve su bili opasniji rival u prvom delu prvog poluvremena. Izuzetnu priliku za vođstvo u 24. minutu imali su gosti preko Marka Mijailovića, koji je glavom gađao, ali parada Gorana Vukliša spasila je ,,Staru damu’’.

Ubrzo je Vojvodina preuzela inicijativu i igralo se uglavnom na polovini Šapčana. Šut Gemovića iz 29. minuta dobro je odbranio Gordić. Pritisak je rezultirao sa mnogo kornera za domaće, usled čega je posle jednog od njih, odlično skočio visoki Momčilo Mrkaić i realzovao centaršut Drinčića sa vođstvo Vojvodine u 33. minutu.

Imali su domaći još prilika da uvećaju prednost, ali Mrkaić nije uspeo da popravi svoj golgeterski saldo, te se na odmor otišlo rezultatom iz 33. minuta.

Ekipa Nenada Lalatovića je imala kontrolu i bila bolja, ali najbolju šansu u drugom delu imala je Mačva posle strahovitog udarca Kneževića. Međutim, sjajan je ponovo bio Vukliš. Nedugo zatim je i Zukić promašio izglednu priliku sa nekoliko metara.

Novosađani su imali još nekoliko neiskorišćenih prilika i rezultat se nije menjao.

Oni su upisali i 11. pobedu u sezonu uz 36 osvojena boda, dok je Mačva na pretposlednjem mestu sa 11 bodova.

ABA 2: Vojvodina ostala u igri za sam vrh

Košarkaši Vojvodine savladali su u ABA 2 balonu u Širokom Brijegu ekipu Šibenke 81:68. Bio je to meč ekipe koja...