Budućnost ostala maksimalna i posle derbija: Prvi poraz Zvezde u ABA ligi

Crvena zvezda – Budućnost 65:67 (20:17, 19:27, 16:12, 10:11)

Košarkaši Budućnosti ostali su jedini neporaženi u ABA ligi. U derbiju 9. kola i regionalnog takmičenja, Podgoričani su u dvorani “Aleksandar Nikolić” naneli prvi poraz Crvenoj zvezdi.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a posle prvih 10 minuta bilo je 20:17 za crveno-bele. Na polovini prvog perioda Zvezda je povela sa 10:6, ali su Podgoričani odgovorili serijom od 7 vezanih poena i poveli sa 13:10.

Finiš prve četvrtine pripao je domaćem timu, serijom od 6:0 Zvezda je povela sa 18:15, a Teri je zakucavanjem postavio rezultat nakon 10 minuta – 20:17 za ekipu Saše Obradovića. Druga četvrtina počela je košem nekadašnjeg kapitena crveno-belih Luke Mitrovića, koji je pred početak meča dobio plaketu namenjenu članovima “kluba 100”. U dresu Zvezde ostavio je veliki trag, odigrao 256 utakmica i postigao 1687 poena uz 10 osvojenih trofeja.

Sa pet vezanih poena Dobrića Crvena zvezda je stekla maksimalnih +6 (25:19), ali je tada počeo i njen pad u igri. Tri minuta i 40 sekundi pre kraja prvog poluvremena semafor je pokazivao 36:33 za beogradski klub, a onda je Danilo Nikolić pogodio trojku za početak serije svog kluba. U naredna tri minuta Budućnost je predvođena sjajnim Ivanovićem (18 poena u prvom poluvremenu), postigla 11, a primila samo jedan poen i povela sa 44:37. U poslednjem napadu u prvom delu poentirao je Lojd pa se na odmor otišlo sa rezultatom 44:39 za goste.

Od prvog do poslednjeg minuta treće četvrtine vodila je Budućnost, u jednom trenutku je bilo i +8, međutim do kraja ovog dela igre crveno-beli su uspeli da priđu na samo poen minusa. Lojd je sa dva slobodna bacanja približio svoj tim na 55:56 i najavio veliku neizvesnost pred odlučujućih 10 minuta.

U prva četiri minuta četvrte četvrtine koševi su postizani samo sa linije penala, a razlika je ostala nepromenjena – 60:61. Kobs je prekinuo ovaj niz, a nakon njega poentirao je i Popović za vođstvo Budućnosti 65:60. Podgoričani su u poslednja dva minuta ušli sa vođstvom od 67:62, a na ulasku u poslednji minut vodili su 67:63.

Na 27 sekundi pre kraja Volden je smanjio na 67:65, a nakon tajm-auta gostiju Obradović je odlučio da brani poslednji napad bez faula. Ivanović je promašio trojku, a Davidovac sa svog koša nije uspeo da učini ništa više od podbačaja.

Davidovac je bio najefikasniji kod crveno-belih sa 13 poena, dva manje je ubacio Ročesti, dok je Lojd meč završio sa 10 poena. Kod Budućnosti Ivanović 20 poena, Kobs 11, a Edžim 10 poena.

ZANIMLJIV RAZLOG: Posle eliminacije u PO, košarkaš Milvokija odbio intervju (VIDEO)

Košarkaši Milvokija zaustavljeni su u prvoj rundi plej-ofa NBA lige. Šampioni iz 2021. godine poraženi su sa 4:2 od Indijane. Jedan...