FUTSAL: Srbija je na Svetskom prvenstvu!

Futsal reprezentacija Srbije se plasirala na Svetsko prvenstvo u Litvaniji naredne godine po drugi put u istoriji posle duela sa Finskom koji je završen rezultatom 5:5. U prvom meču u Kragujevcu bilo je 1:0 za reprezentaciju Srbije.

Srbija je bila u zaostatku posle prvog poluvremena, a domaćin nije iskoristio i kazneni udarac pošto ga je golman Momčilović odbranio.

U drugom delu Srbija je preokrenula rezultat golovima Lazarevića, koji je na kraju postigao tri gola. Najlepši je bio za 4:3 nekoliko minuta pre kraja.

Finci se nisu predavali i ubrzo su stigli do 4:4, ali onda je Stojković postigao pogodak za 5:4 koji je čini se rešio sve dileme.

Finci su konačan rezultat postavili 70 sekundi pre kraja, ali je Srbija do kraja uspela da se odbrani.