Preokreti i goleada na ”Zorilji”, bodovi ostaju u Valjadolidu

Valjadolid – Osasuna 3:2(1:2)
Vajsman 7′,76′, Oreljana 56′(p) – Budimir 27′, Tores 43′

Uzbudljiv meč odigran je u Valjadolidu u derbiju začelja španske La Lige. Domaći tim je savladao Osasunu sa 3:2, posle dvostrukog preokreta i napustio zonu ispadanja, a tim iz Pamplone gurnuo dublje u ponor.

Valjadolid je poveo golom Šona Vajsmana već u 7. minutu, ali su gosti do poluvremena preokrenuli. Prvo je Ante Budimir iskoristio loše postavljenu ofsajd zamku domaćina u 27. minutu i izjednačio, da bi u 43. minutu Tores preciznim udarcem doveo Osasunu do prednosti.

Ipak, novi preokret viđen je u drugih 45 minuta. U 55. minutu dosuđen je penal za Valjadolid posle loše procene golmana Erere, a siguran sa bele tačke bio je Tores. Dvadeset minuta kasnije novi gol Vajsmana, njegov drugi, a treći za Valjadolid. Izraelac je glavom matirao Ereru za važan trijumf Valjadolida, treći u poslednjih pet kola. Osasuna je vezala šesti meč bez trijumfa, u kojima je samo jednom osvojila bod.

NBA PLEJ IN: Majami “spržio” Čikago, Pelikani bolji od Sakramenta (VIDEO)

Košarkaši Majami Hita i Nju Orleans Pelikansa poslednji su učesnici NBA plej-ofa i idu na prve nosioce u svojim...