Cedevita lako sa Cibonom, poslali poruku Crvenoj zvezdi pred derbi

Cedevita Olimpija je u okviru 11. kola ABA lige bila ubedljiva protiv Cibone i slavila sa 100:75.

Tokom čitavog meča bio je to duel dva neravnopravna protivnika, u kojem su domaćini u laganom ritmu iz minuta u minut povećavali prednost.

Već na poluvremeni prednost Cedevite Olimpije je bila 21 poen razlike, a do kraja meča su ubacili 18 trojki iz 35 pokušaja.

Zmajčeki su ostvarili treći uzastopni trijumf i imaju učinak 6-1, dok je ekipa iz Zagreba upisala sedmi neuspeh (3-7).

Ljubljančani u sledećeg vikenda gostuju Crvenoj zvezdi, a pre toga očekuje ih gostovanje Promiteasu u poslednjem kolu grupr D Evrokupa, dok Vukovi dočekuju odličnu Igokeu.

EL: Baskonija na krilima “mitraljesca” Hauarda ide plej-of

U meču plje-ina, za popunu poslednjeg mesta u plej-ofu Evrolige, košarkaši Baskonije slavili su na svom terenu protiv Virtus...