Spartak i Mačva ostvarili minimalne pobede, Kojić spasio Radnički

Ostale tri utakmice 19. kola Superlige, koje su bile na programu od 14 sati odigrane su bez mnogo golova.

Fudbaleri Spartaka pobedili su Rad na gostovanju minimalnim rezultatom. Jedini gol na meču postigao je Stefan Milošević i to iz penala, u 35. minutu.

Mačva je takođe slavila u gostima rezultatom 1:0. Na poluvremenu nije bilo golova, ali ubrzo nakon pauze u 58. minutu precizan je bio Stefan Tripković, koji je postavio konačan rezultat na ovom meču.

Možda najzanimljiviji od ova tri meča, bio je onaj između Bačke i Radničkog iz Niša. Gosti su preuzeli inicijativu odmah na početku meča i poveli u 4. minutu golom Uroša Đuranovića. Do kraja prvog dela utakmice nije došlo do promena u rezulatu. Odogovor Bačke stigao je u 63′ minutu, kada je Luka Ratković pogodio za izjednačenje. Svi su izgledi bili da će se susret završiti nerešenim rezultatom, a onda je Nemanja Kojić postigao pogodak u 91. minutu za spas svog tima.

FK Rad Beograd – FK Spartak Subotica 0:1 (0:1)

Milošević 35′

FK Zlatibor – FK Mačva Šabac 0:1 (0:0)

Tripković 58′

OFK Bačka – FK Radnički Niš 1:2 (0:1)

Ratković 63′ – Đuranović 4′, Kojić 90′

Mitrović govorio o povredi: Kada se desila bio sam zabrinut

Najbolji strelac naše reprezentacije Aleksandar Mitrović povredio se u utakmici protiv Al Šababa, neposredno nakon što je postigao dva...