Finiš koban za Aragonce na San Mamesu

Bilbao – Ueska 2:0(0:0)
Kodro 85′(p), Nunjez 90+2′

U prvoj utakmici 14. kola španske La Lige Atletik je na svom “San Mamesu” slomio otpor Ueske tek u samom finišu meča.

Baskijci su poveli golom Kenana Kodra, sina nekadašnjeg napadača Veleža, Meha Kodra, u 85. minutu sa bele tačke. Bosanski internacionalac je u igru ušao u 66. minutu, a dvadesetak minuta kasnije postigao je svoj prvi ovosezonski gol.

Prethodno je prekršaj u svom kaznenom prostoru napravio Horhe Pulido. Ovaj fudbaler je nešto kasnije isključen, a domaćin je u drugom minutu nadoknade postigao i drugi gol, strelac je ovog puta bio Unai Nunjez posle kornera.

Bilbao je sada na 9. mestu sa 17 bodova, dok je Ueska poslednja sa 11, mada im je ovo tek peti poraz u 14 odigranih utakmica. Tim iz Aragona je rekorder po broju remija, ima ih čak osam, ali je ostavrio samo jednu pobedu po povratku u elitu.

NADOMAK ČIŠĆENJA: Jokić na korak od tripl dabla, 3:0 za aktuelnog šampiona! (VIDEO)

Košarkaši Denvera na korak su od plasmana u polufinale zapadne konferencije. Nastavili su seriju pobeda protiv Lejkersa i brejkom u...