Igokea slavila u Zagrebu i nastavlja da “diše za vratom” Zvezdi

Košarkaši Igokee nastavili su sa sjajnim igrama u ABA ligi.

U 10. kolu regionalnog takmičenja Igokea je u Zagrebu savladala Cibonu sa 88:80 (22:23, 27:12, 30:25, 9:20) i ostvarila osmu pobedu u sezoni.

Cibona je bolje počela meč, nakon osam minuta bilo je 21:15, ali su gosti od 14. do 16. minuta napravili seriju 11:0, poveli sa 39:26 i već u tom trenutku prelomili utakmicu. Nakon 30 minuta Igokea je imala i velikih 19 poena prednosti, ali je domaćin u poslednjoj četvrtini uspeo da se izbori za podnošljiv poraz.

Najefikasniji kod Igokee bio je Pot sa 16 poena, pratio ga je Klemons sa 13, dok je Atić ubacio poen manje. Dvocifren je bio i Fundić sa 11 poena, kao i Jošilo koji je postigao 10.

Kod Cibone fanstastičan je bio Bundović sa 23 poena i samo jednim promašajem iz igre, Rejnolds je ubacio 21, a Prkačin 14 poena.

NAKON USPEŠNIH KVALIFIKACIJA: Međedović u drugom kolu Madrida!

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u narednu rundu mastersa u Madridu. Posle velike borbe i skoro dva i po...