Nema više neporaženih u ABA ligi: Nezaustavljivi Petrušev vodio Megu do pobede protiv Budućnosti

Mega Soccerbet – Budućnost 78:72 (27:18, 19:10, 14:21, 18:23)

Košarkaši Mega Soccerbeta naneli su prvi poraz Budućnosti ove sezone u ABA ligi.

Mega je u prvom poluvremenu stekla nedostižnih 18 poena prednosti, početkom nastavka bilo je i +20, a iako su gosti u drugom poluvremenu pretili i čak u finišu utakmice smanjili zaostatak na 5 poena nisu imali snage ni vremena za potpuni preokret.

Ključni trenutak na meču dogodio se na isteku 4. minuta pri vođstvu Mege od 12:10, kada je nakon zakucavanja Petruševa Vili Rid pesnicom u grudi udario centra domaćih. Taj potez doneo mu je isključenje, a Mega je serijom od 15:2 povela sa 27:12.

Do kraja prvog dela Podgoričani nisu uspeli da se oporave od ovog šoka, a trojkom Tepića uz zvuk sirene Mega je nakon prvih 20 minuta vodila sa 46:28.

Momirov je na početku drugog dela poentirao za 48:28, a onda je usledio period od skoro šest minuta bez poena domaćih igrača. Za to vreme Budućnost je napravila seriju 13:0 i prišla na 48:41, a 35 sekundi pre kraja trećeg perioda bilo je “samo” 55:49 za Megu.

Cerovina je trojkom uz zvuk sirene vratio dvocifrenu prednost svom timu, a na početku četvrte četvrtine pogodio je još jednu za 63:49. To je bio trenutak koji je definitivno prelomio meč, a Budućnost je tek u finišu utakmice uspela da priđe na 77:72. Nikola Ivanović je 8 sekundi pre kraja promašio zicer i priliku da završnicu utakmice učini još neizvesnijom.

Još jedan fantastičan meč odigrao je Filip Petrušev koji je postigao 23 poena uz 13 skokova i indeks 36. Cerovina je ubacio 10, Mišković i Simonović po 9, a Smit i Tepić po 8. Kod Budućnosti Edžim je postigao 22, a Kobs i Ivanović po 12 poena.

(Foto: Mega Soccerbet/Ivica Veselinov)

Inter dobio čestitku od svog velikog rivala (FOTO)

Fudbalski klub Inter postao je i zvanično šampion Italije, 20. put u istoriji. Inter ima sjajnu sezonu iza sebe, a...