Težak posao pred Big Semom: Traore i El Gazi osvojili Birmingem

VBA – Aston Vila 0:3 (0:1)
5′, 88′ El Gazi, 84′ Traore

Fudbaleri Aston Vile savladali su Vest Bromvič Albion u gostima sa ubedljivih 3:0 u 13. kolu Premijer lige.

Lak posao imala je Vila protiv gradskog rivala, budući da su im ga igrači VBA sami olakšali kako je meč odmicao.

Prvobitno su fudbaleri Vile došli do prednosti pogotkom El Gazija, koji se sjajno snašao na drugoj stativi posle ubačene lopte Bertranda Traorea. Nedugo zatim, direktan crveni karton dobija kapiten Vest Broma Džejk Liveromr zbog starta otvorenim đonom nad Džekom Grilišom. To je samo najavilo novi poraz za ekipu koju od pre nekoliko dana voli Sem Olerdajs.

Čekalo se do samog finiša do potvrde pobede, a onda je to na elegantan način uradio Bertrand Traore pogodivši donji desni ugao Džonstonovog gola, da bi nekoliko minuta kasnije El Gazi sa penala postavio konačnih 3:0.

Činjenica da je Vest Bromvič uputio samo jedan udarac ka golu Emilijana Martineza dovoljno govori o situaciji u tom timu i teškom zadatku koji je pred Olerdajsom. Ovo je njegov tek drugi poraz na debitantskoj utakmici na klupi nekog tima.

VBA ostaje pretposlednji tim na tabeli sa tek sedam poena, dok je Aston Vila na devetom mestu sa 22 boda.

ISPUSTILI DOBIJENO: Novi Beograd od +4 do poraza

Vaterpolisti Novog Beograda izgubili su meč regionalne Premijer lige od splitskog Jadrana 14:12. Kao domaćini turnira. Po četvrtinama (3:3, 6:3,...