Larkin i Micić nadvisili Barsu, pobeda Efesa u derbiju

Anadolu Efes – Barselona  86:79 (18:24, 25:19, 25:11, 18:25)

Košarkaši Andolu Efesa pobedili su u 16. kolu Evrolige favorizovanu Barselonu u svojoj “Sinan Erdem areni“. Turski tim je tako prekinuo niz od tri evropska poraza i primakao se zoni plej-ofa, dok je Barselona vezala drugi neuspeh i sada ima dva poraza više od vodećeg CSKA.

Obe ekipe dobile su po dve četvrtine i to dosta ubedljivo, gostima su pripale prva i poslednja, dok su domaći dobili središnje dve deonice. Barsa je mnogo bolje otvorila meč, brzo je povela sa deset poena razlike, bilo je 20:10, a isticao se Nikola Mirotić. Od sredine drugog perioda stvari u svoje ruke preuzima Efes, a u tim trenucima razigran je bio Krunoslav Simon. Na poluvreme su ekipe otišle potpuno poravnate, bilo je 43:43.

Meč je prelomljen u trećoj četvrtini, od 45:45 domaći prave seriju 10:0, a zatim 13:5 i očas posla na semaofru je 68:50. Razgoropadio se Šejn Larkin, a najboljeg asistenta imao je u Vasiliju Miciću. Spušati su Katalonci razliku tokom poslednjih deset minuta, dolazili na ‘4 nekoliko puta, ali su bodovi ostali u Istanbulu, za razliku od prethodne sezone kada je Barselona slavila protiv Efesa u Turskoj.    Šejn Larkin je meč završio sa 23 poena uz 8 asistencija i 7 skokova. Vasilije Micić je dodao 17 poena, ali je imao i 5 uspešnih dodavanja i 3 skoka. Simon se zaustavio na 16 koševa, a dvocifren je bio i Danston sa 12. Mirotić je dominirao u Barsi, meč je završio sa 18 poena i 8 skokova. Nik Kalates je ubacio 15, uz po 6 asistenica i skokova, dok je Kori Higins postigao 14 koševa.

Barselona ima skor 11 pobeda i 5 poraza, dok je Efes  polovićan, osam pobeda i isto toliko poraza.

Postavi komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here

Real bez ijednog slobodnog bacanja bolji od Žalgirisa, desetkovani Himki nastavlja da tone

Košarkaši Real Madrida savladali su Žalgiris na svom parketu sa 70:58 u okviru 26. runde Evrolige. Realova odbrana bila je...