Pobede Španaca za kraj 16. kola

Odigrane su dve poslednje utakmice 16. kola košarkaške Evrolige, a pobede su upisali španski klubovi.

Baskonija je slavila u Milanu u meču u kome je konstantno bila u prednosti, a u poslednjoj četvrtini bilo je i 16 poena razlike za španski tim. Domaćin na kraju može da bude zadovoljan porazom od 5 poena razlike, ali ne i prekidom serije od dva uzastopna trijumfa u Evroligi. S druge strane Baskonija je slavila posle tri izgubljena meča u nizu. Zoran Dragić je predvodio goste sa 16 poena, dok je jedan manje ubacio Henri. Džekiri je dodao 12 uz isto toliko skokova, a Gidraitis 11 koševa. Kod italijanskog tima istakao se Kevin Panter sa 15 poena, a dvocifreni su bili i Dilejni sa 12, odnosno Datome sa 11. Armani je doživeo 6 poraz, ali ima i 9 pobeda, pa je još u zoni plej-ofa, dok je ovo 7 trijumf za Baskoniju uz 8 poraza.

Himki je doživeo novi poraz, ovog puta u Valensiji. Pružio je ”fenjeraš” snažan otpor španskom timu, ali nije uspeo da stigne do tek treće pobede. Imala je Valensija na poluvremenu 16 poena razlike, u jednom trenutku, početkom drugog dela i svih 18, ali je krajem treće četvrtine Himki smanjio na ‘3. Više od toga tim iz Podmoskovlja nije mogao, pa je na kraju bilo 88:82 za Valensiju. Čak petorica domaćih košarkaša bila su dvocifrena. Hermanson je ubacio 16, Vilijams jedan poen manje, a Dubljević 11. Po 10 su dodali Prepelič i Tobi. Nikola Kalinić je postigao 8 koševa. Mekolum je bio najefikasniji kod gostiju sa 16 poena, 14 je postigao Šved, a 11 Buker. Valensija ima skor od 10 pobeda i 6 poraza, dok je Himki ostao na 2 trijumfa uz 14 neuspeha.

Milano – Baskonija 79:84
(19:23, 22:22, 16:18, 22:21)

Valensija – Himki 88:82
(16:13, 29:16, 14:23, 29:30)

LONDON JE ARSENALOV: Petarda u mreži Petrovića! (VIDEO)

Fudbaleri Arsenala ponizili su Čelsi pobedom od 5-0 na Emirejtsu, u utakmici 29. kola Premijer lige. Arsenal tako drži lidersku...