Budućnost prekinula seriju Krke [VIDEO]

Budućnost – Krka 70:62 (24:15, 11:9, 20:21, 15:17)

Košarkaši Budućnosti prekinuli su niz Krke od četiri uzastopne pobede, ali su gosti iz Novog Mesta propisno namučili Podgoričane i praktično do same završnice imali aktivan rezultat.

Serijom od 9:0 Krka je prišla na 58:54 u 36. minutu, dva minuta pre kraja bilo je 63:59, ali su trojka Šehovića i promašaj Stipčevića prelomili meč u korist Budućnosti. Krka je samo jednom na meču uspela da izjednači (3:3), ali je domaćin vrlo brzo došao do dvocifrene prednosti (15:5).

Na kraju prve četvrtine bilo je 24:15, da bi u drugom periodu napad obe ekipe potpuno zakazao. Gotovo punih 5 minuta rezultat se nije menjao, a prva se probudila Krka koja je vezala četiri poena i prišla na 24:19. Budućnost je reagovala sa 8 uzastopnih poena za 32:19, a na poluvremenu je bilo 35:24 za igrače Petra Mijovića.

Situacija se nije mnogo promenila ni u trećoj četvrtini, od prvog do poslednjeg trenutka treće deonice Budućnost je imala dvocifrenu prednost, a u poslednjih 10 minuta prenela je 10 poena (55:45). Usledila je serija Krke sa početka teksta i neizvesniji finiš od onog koji se očekivao s obzirom na tok meča, ali je Budućnost ostvarila osmu pobedu u sezoni.

Dela Vale je bio najefikasniji sa 14 poena, Danilo Nikolić je ubacio poen manje, dok je Kobs postigao 12. Najbolji kod Krke bio je Škifić sa 24 poena.

NBA LIGA: Dončić nosio Dalas, ispao prošlogodišnji vicešampion! (VIDEO)

Sinoć su se u NBA ligi odigrala dva plej-of susreta. Dalas je stigao nadomak polufinala zapada i meča protiv Oklahome....