Arsenal iz tri kola uzeo devet bodova, goleada na jugu i remi Brajtona i Vulvsa (VIDEO)

Na dve vezane pobede u finišu 2020. godine, fudbaleri Arsenala dodali su još jednu na startu Nove 2021.

”Tobdžije” su u Birmingem stigle kao veliki favoriti, ne toliko zbog svoje snage, već zbog očajnih izdanja Vest Broma, psebno na svom ”Hotornsu” u poslednje vreme. VBA je izgubio na tri prethodne utakmice na svom terenu i primio ukupno 13 golova u mečevima sa Palasom, Lidsom i Aston Vilom. Sada su dodali još jedan poraz i još četiri primljena gola na svoj konto. Neizvesnost u Birmingemu, po pravoj vejavici, trajala je samo do prvog gola gostiju, a postigao ga je Tirni, na efektan način, u 23. minutu. Samo pet minuta kasnije prednost je duplirao Saka i to je bio rezultat prvih 45 minuta. Ništa se nije menjalo ni u nastavku, Arsenal je još dva puuta pogodio mrežu ekipe Sema Olejdajsa, a oba puta je to uradio Lakazet. Sada je Arsenal 11. na tabeli i ima priliku da se uključi u raspodelu evropskih viza, ukoliko nastavi sa ovakvim igrama i rezultatima. Vest Brom, za koji je do 66. minuta igrao Branislav Ivanović, je i dalje na pretposlednjem mestu sa samo 8 bodova iz 17 utakmica.

Mnogo uzbuđenja bilo je u najpoznatijem engleskom letovalištu. Brajton je dočekao Vulverhempton, i malo ko je mogao da predvidi goledau u duelu timova koje ne odlikuje neka posebna efikasnost. Ipak, videli smo čak šest golova, po tri na obe strane i, rekli bismo, pravedan remi. Prvi su poveli ”galebovi”, strelac je bio Konoli u 13. minutu. Do poluvremena su ”vukovi” postigli tri gola i najavili svoj trijumf nakn četiri uzastopna meča bez pobede. Drugo poluvreme prišalo je domaćinu koji je postigao dva gola i stigao do boda, ali još je bez trijumfa na svom terenu u aktuelnom prvenstvu. Mogao je Vuulverhempton i do sva tri boda u bukvalno poslednjoj sekundi, ali je rezervista Otasovi glavom prebacio gol domaćina.

Brajton – Vulverhempton 3:3 (1:3) Konoli 13′, Mope 46′(p), Dank 70′ – Sais 19′, Burn 34′(ag), Neveš 44′(p)
Vest Brom – Arsenal 0:4 (0:2) Tirni 23′, Saka 28′, Lakazet 61′,64′

Tadić promašio penal, Olimpijakos ispisao istoriju!

Fenerbahče je večeras na svom terenu dočekao Olimpijakos. Viđena je još jedna neizvesna utakmica posle 3:2 za Grke u...