Pobeda za kraj: “Delfini” bolji od prvaka Evrope

Vaterpolisti Srbije pobedom su zaključili nastup u Svetskoj ligi.

U borbi za 5. mesto “delfini” su bili bolji od aktuelnog prvaka Evrope, selekcije Mađarske, a rezultat je bio 9:7 (2:1, 2:2, 1:2, 4:2).

Srbija je bolje počela i preko Pijetlovića i Rašovića povela sa 2:0. Mađari nisu iskoristili peterac, ali su u finišu prve četvrtine iskoristili grešku naše reprezentacije, igrača više i smanjili rezultat. U drugoj ;etvrtini rival je preokrenuo rezultat, iako je Mitrović odbranio još jedan peterac.

U samoj završnici drugog perioda stigla su dva pogotka Srbije, zapaženog Drašovića i Pijetlovića koji je majstorski u poslednjoj sekundi udarcem iz daljine savladao Nađija.

Posle trećeg dela je bilo nerešeno, a gol za Srbiju je opet postigao Drašović. Najviše golova je bilo u završnih osam minuta. Dva puta su Mađari imali prednost, vodili su sa 6:5 i 7:6 ali je najpre izjednačio Dedović da bi Filipović i Prlainović doneli konačan trijumf.

Drašović, Pijetlović i Filipović su bili dvostruki strelci, a po gol su postigli Prlainović, Dedović i Rašović.

Dobre vesti: Defanzivac Rome izašao iz bolnice

Fudbaler Rome Evan Ndika napustio je bolnicu nakon što je kolabirao na terenu tokom meča, saopštila je Roma.  Ndika...