Uspešni istanbulski klubovi, Barsa lako u Podmoskovlju [VIDEO]

Odigrane su tri utakmice Evrolige, a u toku su još dve.

U prvoj utakmici 19. kola Evrolige neizvesnosti nije bilo. Iskreno, nije se ni očekivala, pošto je domaćin odavno digao ruke od sezone, a Barsi je pobeda bila neophodna da se održi u vrhu tabele. Držao se Himki prvih deset minuta, a onda je počeo da pada. Otpor ruskog tima srušen je u trećem periodu kada su Katalonci imali i 14 poena prednosti. Najveća razlika bila je u poslednjoj četvrtini, čak +20 za goste, ali je Himki serijom 8:0 na samom kraju, izborio ,,podnošljiv” poraz.

Higins i Kjurik dali su po 18 poena za Barsu, Smits i Abrines bili su dvocifreni sa 12 odnosno 11 koševa, ali vredi istaći i Nika Kalatesa koji je uz 8 poena imao i čak 15 asistencija. Treba reći da u timu opet nije bilo Nikole Mirotića, ali ni Klavera. Kod domaćeg tima najefikasniji bio je Aleksej Šved sa 23 poena.

Posle trijumfa u Vilerbanu Efes je savladao i Albu i tako maksimalno iskoristio nešto lakši raspored. Sve do sredine treće deonice gosti iz Berlina su bili u prednosti, koja je u nekoliko navrata iznosila i 12 poena razilike. Ipak, u finišu treće četvrtine turski tim pravi seriju 18:4 i preuzima stvari u svoje ruke. Neizvesnosti više nije bilo, Vodio je Anadolu Efes i sa +16, a na kraju se završilo 84:76.

Trojica domaćih košarkaša ubacila su po 15 poena. Vasilije Micić je uz 15 koševa imao i 8 asistencija, dok je Larkin, uz isti broj poena, upisao dva dobra dodavanja manje. Moerman je uhvatio 8 lopti i dodao 15 koševa. Najefikasniji na meču bio je Džejson Grendžer iz Albe, on je postigao 17 poena, dok je Lamers dodao 14.

Fenerbahče počinje da liči na tim iz prethodnih sezona. Ekipa iz Istanbula je zabeležila četvrtu pobedu u poslednjih pet mečeva i vraća se u borbu za plje-of. Utakmica protiv španskog šampiona Baskonije je sigurno najbolja u dosadašnjem toku sezone, a tim Igora Kokoškova završio ga je sa 20 poena razlike. Već posle deset minuta igre Fener je imao dvocifrenu prednost, sa tih deset razlike otišli su i na odmor, da bi goste slomili u trećem periodu i u poslednju četvrtinu ušli sa čak +19. Naravno da se pitanje pobednika više nije postavljalo, a značajno je i to što su nadokandili -18 iz prve utakmice odigrane u Vitoriji.

Fantastičnu partiju pružio je Nando De Kolo, Francuz je postigao čak 27 poena i odigrao najbolji meč od kada je u Istanbulu. Jan Veseli je dodao 17 koševa, a Lorenco Braun 14. Marko Gudurić je bio dobar, ubacio je 9 poena, uhvatio 7 lopti i podelio 6 asistencija. Alek Piters je dao 15 koševa za Baskoniju, Zoran Dragić i Polonara dodali su po 12.

Himki – Barselona 75:87 (26:26, 22:28, 12:19, 15:14)

Anadolu Efes – Alba 84:76 (18:18, 18:26, 26:9, 22:23)

Fenerbahče – Baskonija 96:76 (28:18, 23:23, 24:15, 21:20)