Košmarni crno-beli snovi o plej-ofu: Ivanović razbio Partizan u četvrtoj četvrtini

Budućnost – Partizan 80:72 (20:21, 21:15, 13:18, 26:18)

Košarkaši Partizana doživeli su novi poraz u ABA ligi i verovatno prebrinuli sve brige oko plasmana u plej-of, mada ne onako kako su očekivali navijači. Budućnost je savladala crno-bele zahvaljujući briljantnoj igri Nikole Ivanovića u četvrtoj četvrtini.

Partizan je poveo trojkom Dangubića, a onda skoro punih pet minuta nije uspeo da poentira iz igre. Domaćin je napravio seriju od 7:0, a na isteku 6. minuta košem Dela Valea stekao prednost od 11:6. Usledila je sjajna epizoda Uroša Trifunovića koji je praktično za minut postigao 8 poena, a nakon trojke Perkinsa crno-beli su ponovo poveli, 19:16 na nešto manje od dva minuta do kraja prve deonice. Petar Mijović je zatražio tajm-aut, Budućnost je zaustavila momentum crno-belih, koji su posle prve četvrtine ipak zadržali poen prednosti (21:20).

Budućnost je bolje počela i drugu četvrtinu, stekla i najveću prednost u prvom poluvremenu (29:23), međutim stigla je reakcija u vidu dve trojke Perkinsa i Mike za novo izjednačenje. Ivanović je bio začetnik nove serije Podgoričana, imala je Budućnost 34:29 i napad, a crno-beli su uhvatili novi priključak i poenima Miler-Mekintajera i Mike prišli na 34:33. U finišu prvog dela novu energiju ekipi Budućnosti doneo je Džastin Kobs koji je postigao poslednjih 5 poena za svoj tim u prvom poluvremenu i vođstvo od 41:36 nakon 20 minuta košarke.

Raspoložen je na početku drugog dela bio Markus Pejdž, pogodio je dve trojke, a nakon druge crno-beli su ponovo poveli, 44:43. Novom trojkom Mike u 26. minutu Partizan je poveo sa 52:49, a u preostala četiri minuta viđen je samo jedan koš iz igre. Uz puno grešaka i promašaja sa obe strane treća četvrtina je završena nerešenim rezultatom, 54:54.

Poslednja četvrtina počela je tehničkim greškama za Nikolu Ivanovića i Petra Mijovića, Trifunović je pogodio jedno slobodno bacanje, a na drugoj strani Budućnost je na krilima Ivanovića koji je postigao 8 poena došla do vođstva 64:57. Dva minuta pre kraja Budućnost je imala dvocifrenu prednost, ali je Partizan uspeo da napravi seriju od 7:0 za 75:72 46 sekundi pre kraja.

Čovek odluke, Nikola Ivanović, postigao je trojku 22 sekunde pre kraja i tako stavio tačku na meč i svoju sjajnu igru. Ubacio je 25 poena, 17 u poslednjoj četvrtini, a dvocifren je bio i Dela Vale sa 17 poena. Kod Partizana Zagorac 14, Mika 11, a Perkins 10 poena.

Partizan nakon ovog poraza ima negativan skor, 7-8, dok je Budućnost na 10 pobeda i 2 poraza.

Postavi komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here

Real bez ijednog slobodnog bacanja bolji od Žalgirisa, desetkovani Himki nastavlja da tone

Košarkaši Real Madrida savladali su Žalgiris na svom parketu sa 70:58 u okviru 26. runde Evrolige. Realova odbrana bila je...