Bešiktaš prekinuo Fenerov niz, Gudurić dvocifren

Fenerbahče – Bešiktaš 83:92
(27:19, 19:20, 19:27, 18:26)

Košarkaši Bešiktaša savladali su Fenerbahče u derbiju 17. kola Super lige Turske sa 92:83.

Domaći parket nije bio saveznik ekipe Igora Kokoškova u njihovim nastojanjima da nastave odličnu seriju rezultata i dođu do sedme uzastopne pobede. Iako jeste krenulo sjajno za srpskog trenera i njegove izabranike, te su već nakon prve donice imali osam poena razlike i nakon toga vodili na poluvremenu, nije to bio srećan kraj za žuto-plave.

Podigli su nivo igre gosti u drugom poluvremenu i identično odgovorili na prvu deonicu rivala u trećoj četvrtini, što je bilo ključno za sam finiš susreta kada su prelomili.

Marko Gudurić je sa 10 poena bio u grupi dvocifrenih igrača Fenera. Efikasniji od njega bili su Melih sa 19 i Pjer sa 16 poena.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...