Brutalni Petrušev sa indeksom 41 vodio Megu do pobede u Zadru

Zadar – Mega Soccerbet 83:90 (21:21, 19:20, 21:25, 22:24)

Košarkaši Mega Soccerbeta savladali su Zadar u utakmici 15. kola ABA lige.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i posle pet minuta bilo je 13:4 za Zadar. Ipak, već do kraja prvog poluvremena usledio je potpuni preokret, a Mega je na odmor otišla sa jednim poenom prednosti (41:40).

U nastavku beogradski tim je stekao 9 poena prednosti i kontrolisao događanja na parketu sve do 36. minuta kada je Vuković doneo Zadru tek drugo vođstvo u drugom poluvremenu (70:69). Za nepuna dva minuta Mega je napravila seriju 10:2 (8 poena Simonovića i 2 Petruševa) nakon čega Zadrani više nisu imali snage da ugroze trijumf gostiju.

Petrušev je odigrao još jedan fantastičan meč sa 32 poena, 9 skokova i 4 asistencije, ostvarivši indeks korisnosti 41. Pratio ga je Simonović sa 17 poena, a kod Zadra najbolji je bio Onuaku sa 20 poena.

Mega nakon ove pobede ima skor 10-5, dok Zadar ima 2 pobede i 9 poraza.

GOTOVO: Liverpul ima novog trenera

Posle razmišljanja od nekoliko meseci i pregovora sa Ćavijem Alonsom i Rubenom Amorinom, Liverpul je konačno pronašao zamenika Jirgenu...