Radnički brani čast srpskog vaterpola na finalnom turniru u Zagrebu

Poznati su svi učesnici završnog turnira Regionalne vaterpolo lige.

Čast Srbije braniće Radnički iz Kragujevca, koji je u Dubrovniku osvojio drugo mesto iza domaćeg Juga i izborio vizu za zagrebački F4.

Kragujevčani su u poslednjem kolu savladali Primorac, kojem je bio potreban trijumf za plasman na završni turnir, ali je Radnički trijumfovao sa 12:10. Strahinja Rašović je postigao 5 golova, Nikola Lukić i Marko Radulović po 2, a po jednom su se u strelce upisali Aleksa Ukropina, Nikita Krug i Filip Janković.

Pored Juga i Radničkog plasman na finalni turnir izborili su i zagrebačka Mladost i splitski Jadran koji su bili najbolji na beogradskom turniru.

Polufinalni mečevi na programu su 26. i 27. marta, a sastaće se Mladost – Radnički i Jug – Jadran.

Ataman siguran: Bolji smo od Makabija

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi u okviru drugog susreta četvrtfinalne serije. Sada slede dva okršaja u Beogradu – 30....