Pogboom: Junajtedu se dopada na vrhu [VIDEO]

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Fulam na ,,Krejven kotidžu” sa 2:1 u okviru 18. kola Premijer lige.

Morao je Junajted težim putem do tri boda u Londonu, ali prebrodili su i ovu prepreku izabranici Ole Gunara Solskjera i ostanu na samom vrhu engleskog šampionata.

Fulam je bio taj koji je prvi došao do gola, kada je lošu reakciju odbrane Mančester junajteda i slabo organizovane ofsajd zamke, iskoristio Ademola Lukman, te završio akciju sjajnim golom u petom minutu.

Krenuo je Junajted jače i neposredno pre izjednačujućeg gola Kavanija, Bruno Fernandeš je zatresao stativu. Ubrzo potom, Kavani se našao na pravom mestu posle kiksa Alfonsa Areole koji nije uhvatio loš centaršut sa levog boka. Urugvajac nije imao težak zadatak i ubacio je loptu u mrežu.

Odolevao je Fulam sve do 65. minuta. Branili su se disciplinovano i morao je neko individualno da se istakne u ekipi ,,crvenih đavola” ne bi li se probila odbrana domaćih. To je bio Pol Pogba, koji je sjajnim udarcem sa distance savladao nemoćnog Areolu i doneo svom timu nova tri boda.

Junajted je sada sa 40 bodova prvi na tabeli, dok je Fulam 18. sa 12.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...