Armani skrojio tesno odelo Trinkijeriju, Kalinić odličan u porazu Valensije [VIDEO]

Pobede u 21. kolu Evrolige zabeležili su i Asvel i Armani.

Nemački Bajern doživeo je potop u Milanu. Bavarci su postigli samo 51 poen, a domaći tim je na kraju treće četvrtine imao prednost i od svih 29 poena. Trinkijerijev sastav je za prvih 20 minuta ubacio samo 20 koševa i veća tada je bilo jasno da bodovi ostaju u gradu mode.

Serhio Rodriger je bio najefikasniji sa 14 poena, Kevin Panter je dodao 12, a solidan je bio i Ledej sa 10 koševa, ali i 8 skokova. Samo je Rejnolds bio zapažen u redovima Bajerna, on je postigao 12 koševa, a svi ostali bili su ispod svog nivoa, kao i Vladimir Lučić koji se za 20 minuta na parketu nije upisao u strelce, a samo je uhvatio 3 lopte.

Valensija je napravila veliki korak unazad u borbi za mesto u doigravanju. Španski tim je poražen u Vilerbanu od Asvela, ekipe koja je imala najslabiji učinak posle Himkija. Ovo je Valensiji peti vezani poraz na strani, a tu negativnu seriju započeli su u Beogradu porazom od Crvene zvezde. Sve do poslednje četvrtine meč je bio neizvestan, ali je Asvel serijom 7:0 u poslednjoj deonici otišao na +19 i rešio sve dileme.

Gostima nije pomogla ni odlična partija Nikole Kalinića. Srpski košarkaš je bio najefikasniji na meču, ubacio je 18 poena, dok je 11 dodao Vilijams. Vanja Marinković je igrao samo nešto više od 2 minuta, bez učinka za statistiku. Kod pobednika istakli su se Hauard sa 17 poena, Jabusele sa 12, te Lajti i Volton sa po 10.

Asvel – Valensija 90:77 (17:17, 23:17, 21:20, 29:23)

Armani – Bajern 75:51 (20:10, 22:10, 21:15, 12:16)

OD TROFEJA NADAJU SE SAMO LŠ: Tuhel spreman za odlazak, navijači misle drugačije

Fudbaleri Bajerna iz Minhena prekinuli su niz od 11 uzastopnih titula šampiona Nemačke. Umesto njih, prvu u istoriji prigrabio je...