Barsa odradila posao u Beogradu, Zvezda nemoćna protiv Katalonaca

Crvena zvezda – Barselona 60:72
(11:21, 20:14, 14:22, 15:15)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone sa 72:60 u hali ,,Aleksandar Nikolić“ u okviru 21. kola Evrolige.

Nije Zvezda uspela da, osokoljena pobedom u Madridu, dođe do još jednog velikog trijumfa protiv drugog španskog velikana. Bleda partija tima Dejana Radonjića, koji je posustao u trenucima kada su bili blizu potpunog egala.

Crveno-beli su veoma stegnuto ušli u utakmicu i u prvoj četvrtini postigli su samo tri koša iz igre. Dve trojke pogodio je Dobrić, jednu Volden, a tome treba dodati i dva slobodna bacanja Kina Koloma za 11 poena koliko je Zvezda ubacila u prvom periodu. Sa druge strane, Barselona je igrala svoju prepoznatljivu odbranu od prvog minuta, u ekipu se vratio Nikola Mirotić, a Šarunas Jasikevičijus je već u prvoj četvrtini priliku pružio desetorici igrača. Gosti su utakmicu otvorili sa pet vezanih poena, na polovini prve četvrtine razlika je bila dvocifrena (13:3), a najveću prednost u ovom delu igre ostvarili su minut i po pre kraja kada je bilo 21:8. U prvoj četvrtini na parketu se pojavio i Džordan Lojd prvi put nakon oporavka od koronavirusa, ali je igrao samo tri i po minuta i promašio oba pokušaja iz igre.

Na kraju prve četvrtine bilo je 21:11 za goste, a na početku druge igrači Zvezde su malo živnuli. Jagodić-Kuridža je pogodio jedno slobodno bacanje, poentirao je i Davidovac, ali je taj nalet trajao prekratko pa je Barselona ponovo stekla +12 (26:14). Raspoloženi Volden novom trojkom udahnuo je novu energiju svom timu, a O’Brajant sa četiri slobodna bacanja kompletirao seriju od 7:0 za smanjenje razlike na 26:21. Imala je nešto kasnije Zvezda priliku da priđe na samo 3 poena minusa, međutim Lojd je promašio trojku, a Kalates to kaznio košem za 31:23. Crveno-beli su postigli pet uzastopnih poena i prišli na samo jedan posed zaostatka (31:28). S obzirom na loš početak meča i nervoznu prvu četvrtinu domaćin je imao samo 4 poena minusa posle prvog poluvremena – 31:35.

Loša odbrana Crvene zvezde, koja je omogućavala Barseloni lake poene, dovela je ekipu Dejana Radonjića u neprijatnu situaciju i gosti su stigli do respektabilnog vođstva i dvocfrene razlike. Mučili su se domaći i pod košem rivala, što je, naravno, upravo rezultiralo tom razlikom. Međutim, razmrdao se malo beogradski sastav, te uz trojke Lazića i Koloma, umanjili su prednost Katalonaca.

Kratko je trajao taj dobar momentum Crvene zvezde, te je Barselona ušla u seriju u završnici treće četvrtine i vratila dvocifrenu prednost, koja je na ulasku u završnih 10 minuta iznosila 12 poena.

Nije išlo za domaći tim u završnici, Blaugrana se pobrinula da Zvezda ne pripreti, a ujedno su koristili sve propuste u odbrani ekipe sa Malog Kalemegdana. Takođe, slobodna bacanja imala su veliki udeo u ovom meču. Crveno-beli gađali su svega 57 odsto, dok je Jasikevičijusov tim imao procenat veći od 81.

Jedini dvocifreni u Crvenoj zvezdi bio je Ognjen Dobrić sa 11 poena, dok je devet upisao povratnik Lojd. S druge strane Higins je u Barseloni završio na 14 poena.

Ovo je bio peti uzastopni poraz Crvene zvezde u susretima sa Barselonom.

Postavi komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here

Real bez ijednog slobodnog bacanja bolji od Žalgirisa, desetkovani Himki nastavlja da tone

Košarkaši Real Madrida savladali su Žalgiris na svom parketu sa 70:58 u okviru 26. runde Evrolige. Realova odbrana bila je...