Trijumf Mege u neizvesnoj završnici, Prkačin promašio šut za pobedu

Mega Soccerbet – Cibona 72:71 (20:17, 17:20, 19:20, 16:14)

Košarkaši Mega Soccerbeta savladali su Cibonu u prvoj utakmici nedeljnog programa 16. kola ABA lige.

Mega je do trijumfa došla teže nego što se očekivalo, a gosti iz Zagreba su čak imali priliku da trijumfuju.

Pet sekundi pre kraja, pri rezultatu 72:70 za Megu Momirov je napravio nesportski faul na Prkačinu, koji je pogodio samo jedno slobodno bacanje, a zatim promašio i šut za pobedu.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu u prvoj četvrtini, da bi u drugoj prednost uglavnom bila na strani Mege, međutim Bilinovac je spektakularnom trojkom svom timu obezbedio nerešen rezultat posle prvih 20 minuta. U nastavku gosti su imali i 6 poena prednosti, u prvom delu treće četvrtine, na kraju trećeg perioda rezultat je bio 58:57 za Cibonu, ali je Mega u poslednjih deset minuta rivalu dozvolila samo jedno vođstvo.

Petrušev je meč završio sa 22 poena, 7 skokova i indeksom korisnosti 26, dok je Simonović ubacio 20 poena uz 9 skokova. Kod Cibone Prkačin je bio najefikasniji sa 17 poen, Drežnjak je dodao 15, a Bilinovac 14 poena.

Posle ovog trijumfa Mega ima 11 pobeda i 5 poraza, dok Cibona ima skor 3-10.

(Foto: Mega Soccerbet/Ivica Veselinov)

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...