Panter kandžom isekao bivši klub, Barsa sigurna protiv Zenita

Košarkaši Armanija iz Milana i Barselone ostvarili su pobede u svojim mečevima 22. kola Evrolige.

Ekipa iz grada mode bila je bolja od Olimpijakosa i opravdala ulogu favorita. Sjajno igra tim Etorea Mesine ove sezone i odmah su iza CSKA i Barselone.

Dopustili su sebi padove na ovoj utakmici, ali imali su protiv sebe neugodni Olimpijakos, koji svakako poseduje artiljeriju za povratke iz ,,mrtvih“. Bilo je i +16 za Armani u drugoj deonici, stigao je Oli do izjednačenja u narednoj (60:60). Međutim, ponovo je usledila bolja igra domaćih i ,,Mediolanum forum“ ipak je ostao odbranjen.

Sve to, na krilima izvanrednog Kevina Pantera, koji se preporodio otkako je iz Olimpijakosa došao u Crvenu zvezdu, što ga je i preporučilo Armaniju. Postigao je sjajni šuter 27 poena, a na drugoj strani istakao se Slukas sa 17 pogodivši pet trojki iz sedam pokušaja.

Da rezultat ume da prevari, dokaz je meč Barselone i Zenita. Semafor kaže da je bilo četiri razlike za Katalonce, ali rešili su Španci ovaj meč dosta ranije, s tim da su nešto opuštenije igrali završnicu.

Kada je Kajl Kjurik tri minuta pred poluvreme trojkom doneo Barsi +9, bilo je jasno da će se Zenit teško izvući protiv lidera. Imali su domaći svoj ritam, održavali ga i relativno lako došli do trijumfa, svog 16. ove sezone.

Brendon Dejvis predvodio je Barsu sa 18 poena, dok je Upravo je Kjurik, meč završio sa 16 poena šutirajući trojke (3/3), a upravo je ta u drugoj deonici bila i poslednja koju je uputio. U Zenitu su se istakli Gudaitis i Zubkov sa po 15 poena.

Please enter your name here

Real bez ijednog slobodnog bacanja bolji od Žalgirisa, desetkovani Himki nastavlja da tone

Košarkaši Real Madrida savladali su Žalgiris na svom parketu sa 70:58 u okviru 26. runde Evrolige. Realova odbrana bila je...