Barsa imala +13, pa se provukla ,,kroz iglene uši”, Milano pobedom do top 3

Olimpijakos – Barselona 74:76 (12:21, 18:19, 23:10, 21:26)

Olimpia Milano – Zenit 82:76 (16:24, 19:20, 21:15, 26:17)

Odigrana su još dva meča 23. kola Evrolige, a slavili su Barselona i Milano.

Barselona bila bolja od Olimpijakosa u gostima i slavila sa samo dva poena razlike. Imali su gosti zapaženu prednost od 18:6 na početku meča, a na poluvremenu je bilo 10 razlike – 40:30 za Barselonu.

Uspeli su domaći da preokrenu u trećoj četvriti koju su dobili 23:10, za vodstvo pred poslednju deonicu 53:50.

Vodio je Olimpijakos početkom četvrte četvrtine 58:52, ali su gosti uspeli da stignu i na kraju sa linije penala zahvaljujući Higinsu reše pitanje pobednika.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Mirotić sa 16 poena, Higins je ubacio 14, Kalates 12, dok je Oriola ubacio 11, a Dejvis 10 poena.

U Olimpijakosu najviše je ubacio Mekisik, 18 poena, a njega je pratio Spanulis sa 12.

Milano je pobedio Zenit i naneo im drugi poraz zaredom. Armani se ovim trijumfom ,,dokopao” trećeg mesta na tabeli, a iznad njega su CSKA i Barselona.

Dobili su gosti prve dve četvrtine i na poluvremenu vodili 44:35. Uspeli su da održe prednost i tokom treće deonice, koja se postepeno smanjivala, pa je pred početak poslednjih 10 minuta rezultat bio 59:56 za Zenit.

Odlučujuća četvrtina donela je trijumf ipak domaćoj ekipi. Milano je uspeo da preokrene, dobivši poslednju deonicu 26:17 i postavi konačan rezultat 82:76.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Kevin Panter sa 14 poena, odmah za njim našao se Rodrigez sa 13, dok su Zenit predvodili Holins i Pangos sa po 12 poena.

Bandović nakon plasmana u finale Kupa: Zaslužili smo!

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu Radničkog u Kragujevcu i plasirali se u finale Kupa Srbije. Trener Novosađana Božidar Bandović rekao...