Futsaleri Srbije remijem u Temišvaru počeli kvalifikacije za EP

Rumunija – Srbija 2:2 (2:2)
Oliveira 3′, Savio 20′ – Rakić 10′, Tomić 12′

Futsal reprezentacija Srbije remijem je počela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Izabranici selektora Gorana Ivančića igrali su u Temišvaru 2:2 sa selekcijom Rumunije, a stiče se utisak da je Srbija bila bliža pobedi iako je i protivnik imao svoje šanse. Rumunija je povela Felipea Oliveire već u 3. minutu, ali je u narednih desetak minuta usledio potpuni preokret.

U 10. minutu izjednačio je Rakić fenomenalnim golom, da bi dva minuta kasnije strelac bio i Tomić. Domaćin je uspeo da izjednači u poslednjem minutu prvog poluvremena, a strelac je bio još jedan naturalizovani igrač, Savio Valadares.

Treba reći i da je golman Momčilović u 16. minutu dobio direktan crveni karton zbog faula, među stative je stao Vulić i odlično obavio posao u nastavku meča.

U drugom poluvremenu Srbija je imala nekoliko odličnih prilika, a dve najbolje imao je Rakić. Srbija će 3. februara u Novom Sadu u 2. kolu dočekati Bosnu i Hercegovinu, koja je danas bila bolja od Severne Makedonije sa 2:1.