Novi poraz Srbije: “Ajkule” bolje od “delfina”

Vaterpolo reprezentacija Srbije doživela je i drugi poraz na turniru u Podgorici.

Nakon neuspeha u duelu sa Amerikancima selekcija sastavljena od igrača iz domaćih klubova izgubila je i od Crne Gore, a rezultat je bio 13:9.

Za razliku od jučerašnjeg meča kada su Amerikanci dominirali od prvog do poslednjeg minuta danas su “delfini” imali egal do poslednjih pet minuta kada se igra potpuno raspala, a Crna Gora postigla četiri uzastopna gola.

U toj seriji Ivović je realizovao peterac, Vučurović je postigao 2 gola, a pogodio je i Mršić za konačan trijumf popularnih “ajkula”.

Po dva gola za Srbiju postigli su Rašović, Velkić i Vučinić, a po jedan Mitrović, Ćuk i Toholj. Kod Crne Gore najefikasniji je bio Ivović sa 4 gola.

Na podgoričkom turniru trebalo je da učestvuje i Nemačka, koja je odustala zbog koronavirusa, pa će turnir biti završen u petak duelom Crna Gora – SAD.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...