Zvezda bolja u derbiju: Najbolja partija Lojda nakon korone, proradio i Lengston Hol

Crvena zvezda – Mega Soccerbet 92:85 (28:24, 21:22, 25:20, 18:19)

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su novu pobedu u ABA ligi. Mega se, uprkos odsustvu trenera Jovanovića, pokazala kao dostojan rival, ali je Zvezda iskoristila loš period rivala na kraju treće i početku četvrte četvrtine i došla do 12. trijumfa u regionalnom takmičenju.

Kako je utakmica krenula odmah je počeo šuterski obračun dva tima. Veći deo prvog poluvremena Zvezda je bila u vođstvu, najviše šest poena u 5. minutu (15:9), ali je Mega za 90 sekundi odgovorila trojkama Tepića, Kazalona i Simonovića i povela sa 18:15.

Do kraja prve četvrtine crveno-beli su uspeli da steknu novih 5 poena prednosti, a posle prvih 10 minuta bilo je 28:24 za igrače Dejana Radonjića.

Mega, koja je na megdan Zvezdi stigla bez inficiranih trenera Vladimira Jovanovića i Vuleta Avdalovića, vrlo brzo je uhvatila priključak u drugoj četvrtini, a u 16. minutu ponovo povela, 39:38. Lazić i Rit su trojkama doneli Zvezdi novih 5 poena prednosti (46:41), odgovorili su Tepić i Petrušev za novo izjednačenje, da bi u poslednjoj sekundi prvog poluvremena poentirao Lojd uz dodatno slobodno bacanje pa su crveno-beli na odmor otišli sa tri poena prednosti (49:46).

Početak drugog poluvremena protekao je u znaku Davidovca i Hola, koji su postigli prvih 12 poena Zvezde u nastavku (obojica po 6), a domaćin je prvi put na utakmici imao +8 (61:53). U nastavku se razigrao i Filip Petrušev, koji je ubacio 6 od 9 narednih poena svog tima, a Mega je serijom od 9:0 ponovo povela. Dva i po minuta pre kraja treće četvrtine rezultat je bio 66:66, a onda se igra Mege potpuno raspala. Serijom od 8:0 do kraja četvrtine Zvezda je ponovo stekla 8 poena prednosti i u odlučujuću četvrtinu prenela vođstvo 74:66.

Trojkom Lojda na početku poslednjeg perioda Zvezda je prvi put došla do dvocifrene prednosti (77:66), u 34. minutu bilo je 82:70, ali su Simonović i Momirov sa dve trojke vratili Megu u meč. Gosti više od toga nisu mogli, Lojd je odigrao najbolju partiju nakon oporavka od koronavirusa i uz odličnu podršku Lengstona Hola nije dozvolio iznenađenje.

Lojd je ubacio 29 poena, Hol je dodao 14, a dvocifren je bio i Lazić sa 12 poena (trojke 4/4). Kod Mege Petrušev 22, Simonović 18, a Kazalon 15 poena. Crveno-beli sada imaju skor 12-2, dok Mega ima 11 pobeda i 6 poraza.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...