Mornar se nasukao, Mega dobila košem u poslednjoj sekundi [VIDEO]

Mega Sokerbet – Mornar 90:89
(25:24, 14:27, 22:16, 29:22)

U veoma važnoj utakmici za plasman u plej-of ABA lige barski Mornar je poražen na gostovanju Megi u Hali sportova ,,Ranko Žeravica“ u Beogradu. Nakon uzbudljivog finiša Barani nisu sačuvali prednost koju su stekli krajem prvog poluvremena, pa je na kraju Mega slavila poenima Smita sa zvukom sirene.

Mega je bolje otvorila meč i bila u prednosti sve do tri minuta pre kraja prvog poluvremena. Tada je Mornar, kod rezultata 38:37 za domaćina, napravio seriju 14:0, zahvaljujući pre svega Jeremiću koji je vezao tri uzastopne trojke. Ovaj košarkaš je u prvom poluvremenu ubacio šest šuteva za tri poena iz isto toliko pokušaja. Na odmor su gosti otišli sa prednosšću od 12 koševa. U drugom poluvremenu domaćin je spuštao prednost, ali je crnogorski tim bio u konstantnoj prednosti. U finišu treće četvrtine Mega je napravila seriju 8:0 i u poslednjih deset minuta ušlo se sa šest razlike za goste.

Prilazila je Mega na -2, ali nikako nije uspevala da pređe u vođstvo. Zat je sam finiš bio drmatičan. Kod vođstva Mornara 86:82 Gabrijel je napravio nesportski faul nad Simonovićem, centar domaćina je ubacio oba penala, ali je u narednom napadu Smit izblokirao Tepića na ulazu. Ostalo je 26 sekundi i izgledalo je da je meč odlučne. Međutim, usledila je serija slobodnih bacanja sa obe strane. Pogađali su Gordić na jednoj, odnosno Smit i Kazalon na drugoj strani. Na osam sekundi pre kraja Gabrijel je promašio oba bacanja, Smit iz Mege je uzeo loptu i sa njom pretrčao ceo tere i položio za trijuf domaćina od 90:89.

ž

Kod Mege je najefikasniji bio Marko Simonović sa 23 poena i 7 skokova, a pratio ga je Petrušev sa 19 koševa i 7 uhvaćenih lopti. Efikasni su bili i Kazalon sa 14, odnosno Tepić sa 11 poena. Kod Mornara, koji je napravio veliki korak unazad u borbi za polufinale, Jeremić je završio sa 28 poena, Nidam je dodao 22, a Gordić 13 koševa.

Postavi komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here

Morata:Razumem kritiku što nisam postigao gol, ali pretnje smrću mojoj deci su nedopustive

Alvaro Morata prolazi kroz težak period na Evropskom prvenstvu. Iako je Španija prošla grupnu fazu, napadač Juventusa je na...