Propuštena velika prilika: Troicki izgubio posle četvoročasovnog maratona [VIDEO]

Troicki – Mo 2:3
(6:7(3), 7:6(3), 6:3, 6:7(3), 5:7)

Srpski teniser Viktor Troicki eliminisan je sa Australijan opena pošto je izgubio susret od Amerikanca Majkla Moa 3:2 nakon više od četiri sata igre.

Izuzetan meč odigrala su dvojica tenisera, ali je na kraju skoncentrisaniji bio 11 godina mlađi Mo.

Uvodna dva seta rešena su nakon taj-brejkova i po jedan je pripao obojici igrača, sa po ukupno dva brejka. Troicki je u trećem setu servirao impresivno i čekao grešku rivala i u tome bio strpljiv. Uzeo je brejk Mou i trasirao sebi put ka vođstvu.

Sve je moglo možda i ranije da se okonča da je Viktor brejknuo Moa u prvom gemu četvrtog seta. Imao je tri prilike za to, međutim, mladi Amerikanac je preživeo, a potom nakon novog taj-brejka poravnao. Ponovo je srpski igrač sjajno otvorio set, ovaj je bio od krucijalnog značaja, ali ponovo to nije značilo mnogo toga. Vodio je Troicki sa 4:0, i uspeo to da propusti te je izgubio dva naredna servis gema što je omogućilo Mou preokrene i dođe do pet uzastopnih gemova. Uz još jedan brejk, kada je Troicki servirao za 6:5, Mo je potvrdio preokret, ujedno i pobedu.

Tako su, od srpskih predstavnika, ostali Novak Đoković i Filip Krajinović.

Tadić promašio penal, Olimpijakos ispisao istoriju!

Fenerbahče je večeras na svom terenu dočekao Olimpijakos. Viđena je još jedna neizvesna utakmica posle 3:2 za Grke u...