,,Krkljanac” za Ligu šampiona se nastavlja: Junajted se šepuri, Njukasl u neprijatnoj situaciji

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Njukasl na ,,Old Trafordu” sa 3:1 u okviru 25. kola Premijer lige.

Umeo je Njukasl u bliskoj prošlosti da napravi probleme Junajtedu, ali ne i ovog puta. Iako su bili na dobrom putu, pokazali su zašto su u borbi za opstanak.

Mančesterski velikan je pokazao raskoš svog napada, a krhka odbrana Njukasla kapitulirala je više puta na ,Old Trafordu”, što je tim Ole Gunara Solšera znao da kazni.

Prvo je to učinio Markus Rašford, kada je solo akciju završio udarcem u bliži ugao Darlouovog gola i zatresao mrežu. Morao je golman ,,svraka” bolje u toj situaciji. Ipak, da meč bude interesantniji, pobrinuo se Alan Sen-Maksiman odličnim pogotkom u 36. minutu, šest minuta po vođstvu Junajteda.

U nastavku meča, je mladi Danijel Džejms uspeo da iskoristi lošu postavku kompletne defanzive Njukasla. Tim Stiva Brusa je dopustio da Matić uputi pas sa jednog kraja šesnaesterca na drugi i to po zemlji, a Džejms je u trku pocepao mrežu rivala. Konačan rezultat postavio je Fernandeš sa penala.

Junajted je do sada sakupio 49 bodova, koliko i Lester, Vest Hem ima 45, dok je Njukasl prvi iznad ,,crte” sa 25 poena.

ČEKA SE REKACIJA NERAZURA: Procurio izgled Interovog dresa za sledeću sezonu! (FOTO)

Ostalo je još šest kola do kraja Serije A, Inter je na korak od novog Skudeta. Izabranici Simonea Inzagija...