Asvel nezaustavljiv: Druga pobeda Francuza nad Barselonom ove sezone

Košarkaši Asvela napravili su veliko iznenađenje u poslednjoj utakmici 26. kola Evrolige.

Francuski klub je kao gost savladao Barselonu i kompletirao dvostruku ovosezonsku pobedu nad Kataloncima ove sezone, a to je do sada pošlo za rukom još samo Anadolu Efesu.

Šest minuta pre kraja rezultat je bio izjednačen, 58:58, a tada su Noris Kol i Vilijam Hauard ubacili dve uzastopne trojke. Od tog trenutka sve do kraja meča Asvel nije ispuštao prednost i došao do svoje šeste uzastopne pobede. Kol je bio najefikasniji sa 21 poenom, dok su Fal, Lajti i Hauard dodali po 13. Kod Barselone Dejvis 22 poena, Mirotić 19.

Alba je savladala Panatinaikos zahvaljujući sjajnoj četvrtoj četvrtini koju je dobila sa 12 poena razlike. Timan je predvodio berlinski klub sa 16 poena, Erikson je ubacio 12, a Lo 11 poena. Kod Panatinaikosa, za koji još uvek nije debitovao Mario Hezonja, Vajt je bio najefikasniji sa 14 poena.

Barselona – Asvel 69:76
Alba – Panatinaikos 74:65

OSTAĆE UPAMĆENO: Zvezda Lejkersa u neočekivanom izdanju tokom utakmice (VIDEO)

Košarkaši Denvera pobedili su LA Lejkerse sa 112:105 na gostujućem terenu u NBA plej-ofu. Poveli sa 3:0 i već u...